Елица Василева и нейния тим потеглиха с победа в плейофите в Италия

12:51, 22.03.2021
Чете се за: 00:31 мин.
Волейбол
елица василева нейния тим потеглиха победа плейофите италия

Българската волейболистка започна като титуляр при победата на нейния Савино Дел Бене (Скандичи) с като гост на Дзанети (Бергамо) с 3:0 гейма (25:18, 25:17, 25:23) в първа среща от 1/8 финалите на италианския волейболен шампионат за жени.

Василева и нейния тим останаха на косъм от това да започнат директно от 1/4 финалната фаза на плейофите, като само по-лошото геймове съотношение ги остави на 5-то място за сметка на тима на Бусто Арсизио.

Въпреки това снощи Савино Дел Бене спечели категорично с 3:0 и е вече само на един успех от класирането си за 1/4 финалите, където ги очаква евентуален сблъсък с 3-ия от редовния сезон отбор на Монца.

Посрещачката в националния отбор Василева завърши с 7 точки (2 блока, 33% ефективност в атака, 21% перфектно и 47% позитивно посрещане). Най-резултатна за победителките пък стана Магдалена Стисяк с 15 пункта.

Втората среща от тази 1/8 финална серия е тази сряда, като този път мачът ще се играе в Скандичи, който се намира в региона на Тоскана.