Емполи удари десет от Интер като гост

23:43, 23.01.2023
Чете се за: 01:50 мин.
емполи удари десет интер гост

Отборът на Интер допусна изненадващо поражение с 0:1 у дома от състава на Емполи в среща от 19-ия кръг на италианската Серия "А".

Единственото попадение за гостите реализира Томазо Балданци, който с удар по земя в 66-та минута донесе трите точки за своя тим.

Ключовият момент в двубоя обаче дойде малко преди края на първата част, когато "нерадзурите" останаха с човек по-малко след изгонването на Милан Шкриняр, който получи втори жълт картон.

Преди този епизод срещата на "Джузепе Меаца" в Милано се развиваше равностойно, като и двата тима имаха своите шансове в хода на първата част.

Останали с човек повече обаче гостите се възползваха от това си предимство и в крайна сметка стигнаха до крайния успех с въпросното попадение на Балданци.

Интер все пак опита да отговори до края на срещата, като в 77-та минута изстрел с глава на Стефан де Врай се отби от напречната греда.

Загубата остави момчетата на Симоне Индзаги на третото място в подреждането на точка зад градския съперник Милан, който утре вечер гостува на Лацио. Тимът на Емполи пък се изкачи до 9-а позиция с 25 пункта.