Заради недостига на енергия и студената вълна, която обхвана Иран, уличното осветление в Техеран не работи.
Преди няколко дни властите наредиха училищата и държавни учреждения да затворят, за да се пести електричество. Иран е втората в света държава със запаси на природен газ. През последните седмици, обаче, страната изпитва огромен недостиг на газ и гориво за електроцентралите. Иранските власти призоваха населението да използва по-малко електроенергия за отопление. През юли в страната отново имаше енергийна криза. Тогава като спасителна мярка беше намалено работното време в държавните институции.
Нови студентски протести организират в Сърбия с призив за предсрочни парламентарни избори
България срещу Гърция: Плажните цени в Крайморие и Офринио - къде почивката излиза по-евтино?
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста