Лудогорц Левски Антон Недялков Георги Миланов
Снимка: start-photo.bg
17:02, 01.12.2022
Чете се за: 01:57 мин.

Отложеният мач от 6-ия кръг на Първа лига между Лудогорец и Левски завърши при резултат 0:0. С този двубоя приключи есенния полусезон в българския футболен елит.

През първото полувреме нито един от двата тима не успя да осъществи точен изстрел на стадион "Хювефарма Арена" в Разград. При една от домакинските атаки, възпитаниците на Анте Шимунджа получиха дузпа за игра с ръка на Келиан ван дер Каап. Реферът на ВАР Гоерги Кабаков посъветва главният арбитър Станислав Тодоров да преразгледа ситуацията. След като видя повторението, той промени решението си.

След почивката Георги Миланов извън наказателното поле, топката рикошира в гърба на Роналдо и попадна във вратата, пазена от Серджо Пад. По подобие на дузпата за "орлите", попадението също бе отменено след намесата на ВАР, заради нарушение на Георги Миланов срещу Педро Нареси.

Столичани продължиха да атакуват и изстрел на Марин Петков срещна страничния стълб.

В добавеното време гол на Бернард Текпетей бе отменен поради засада.

Лудогорец приключва полусезона на втората позиция в класирането с актив от 43 точки, с една по-малко от лидера ЦСКА. Левски се намира на 6-ото място в подреждането с 30 пункта.