Етър без допуснат гол вече 714 минути

етър без допуснат гол вече 714 минути
15:47, 27.09.2021
Чете се за: 01:57 мин.

Серия от 714 минути без допуснат гол в първенството и за Купата на България – с това си постижение Етър Велико Търново постави абсолютен рекорд в своята история.

Последният футболист, който е вкарвал попадение във „виолетовата” врата, е Методи Костов от Миньор от дузпа в 66-ата минута на мача от четвъртия кръг, завършил 2:2 в Перник.

Оттогава досега Етър изигра 7 мача срещу отбори от трите дивизии и никой не е разпечатвал вратата му. Към двубоите от първенството на Втора лига се добавят и двата мача за Купата на България срещу Балкан (Ботевград) и Ботев (Пловдив), в които Етър игра по 120 минути и спечели в първия след дузпи, а във втория – с гол в продълженията.

26 септември Монтана – Етър 0:2

Принос за тази серия имат както вратарите Анатоли Господинов и Христо Иванов, така и всичките им съотборници пред тях. Мачовете без загуба пък станаха общо десет поредни, като в първенството етърци имат 5 поредни победи.

Любопитното е, че миналия сезон Етър направи и най-дългата си серия и в елита, като записа в края на есенния полусезон 483 минути без допуснат гол.

СУ: Налице е плагиатство в книгата на Петър Илиев
Новата колекция на "Армани": Светът се нуждае от любезност и усмивки (Снимки)