Европейският шампион Нидерландия не успя да победи Швеция на старта на Евро 2022 за жени в Англия

европейският шампион нидерландия успя победи швеция старта евро 2022 жени англия
00:38, 10.07.2022
Чете се за: 01:55 мин.

Отборите на Нидерландия и Швеция завършиха наравно 1:1 в първия си двубой от група C на Европейското първенство по футбол за жени, което се провежда в Англия.

Резултатът на стадион „Брамал Лейн“ в Шефийлд откри „Тре Крунур“ в 35-ата минута, когато Косоваре Аслани центрира отдясно в наказателното поле на „лалетата“, където на втора греда Йона Андерсон овладя топката и с прецизен изстрел се разписа във вратата, пазена от Дафне ван Домселаар.

Действащите европейски шампионки изравниха резултата в 52-ата минута. Вивиан Миедема напредна по левия фланг на нападението и центрира в пеналтерията на Швеция, а топката стигна до Жил Роорд, която с удар от малък ъгъл успя да донесе точката за селекцията на Марк Парсонс.

В класирането Нидерландия заема временното последно място в групата с актив от 1 точка. Швеция е трета също с една спечелена точка. Лидер е Португалия също с 1 пункт, но „мореплавателките“ завършиха наравно 2:2 като гости на подгласника Швейцария.

В неделя, 10 юли, от 22.00 часа БНТ 3 ще излъчи на живо в ефира си сблъсъка между тимовете на Италия и Франция от група D на първенството.

Денят започва със слънце, валежи се очакват следобед
Станимир Стоилов: Играхме глупаво срещу ЦСКА 1948, но нещата не са толкова зле, колкото очаквах