Програмата - силно международно участие, рекорден брой премиери и "Пътешествието" на виртуозния Васко Василев
Със силно международно участие и рекорден брой премиери тази вечер в Пловдив започва 12-тото издание на фестивала "Опера Оpen".

През юли и август на Античния театър ще бъдат представени 12 спектакъла, обединени от организаторите под мотото "Невидимите светове". Шест са премиерните заглавия в програмата. Сред тях "Tравиата", "Лебедово езеро", както и мюзикълът "Коса".

Акцент е и мултимедийният проект "Пътешествието" на виртуозния Васко Василев. Фестивалното събитие, с което се открива тази вечер "Opera Open" е под името "Петте елемента" и е на екстравагантния италиански цигулар Алесандро Куарта.

Алесандро Куарта – цигулар:
"Всеки елемент има свое послание, дори посветеност към големи композитори. И идва от чувството, което искаш да изразиш в момента. Много съм щастлив, че отново работя с Диан Чобанов, който е велик диригент, и с един великолепен оркестър на пловдивскта опера, на това прекрасно място".
Пускат предсрочно движението на метрото в София до станциите "Театрална“ и "Хаджи Димитър“
С 12,33% избирателна активност приключиха изборите за кмет на столичния район "Средец"
Делфин избра рибарското пристанище “Ченгене скеле” край Бургас за свой дом (ВИДЕО)
Страните от Г-7 ще обсъждат мира между САЩ и Иран и войната в Украйна
МВР удари "Калашниците": КПП-та в Ботунец, обиски и арести в цяла София (ОБЗОР)