Фил Фодън бе избран за играч на сезона в Англия

Националът на Англия получи 42% от гласовете. Зад него останаха халфът на Арсенал Деклан Райс и съотборникът му от Сити Родри, който зае третото място.

хеттрик фил фодън донесе успех манчестър сити
16:37, 03.05.2024
Чете се за: 01:12 мин.

Футболистът на Манчестър Сити Фил Фодън бе избран за Играч на сезона в Англия от журналистите, пишещи за футбол в страната. 23-годишният Фодън има 24 гола и 10 асистенции в 50 мача във всички турнири за “гражданите” през този сезон.

Националът на Англия получи 42% от гласовете. Зад него останаха халфът на Арсенал Деклан Райс и съотборникът му от Сити Родри, който зае третото място. В топ 6 попаднаха още капитанът на Арсенал Мартин Йодегор, нападателят на Астън Вила Оли Уоткинс и Коул Палмър от Челси.

“Изключително съм горд да спечеля тази награда. Сега съм концентриран да завърша сезона по възможно най-добрия начин и да помогна на Сити да спечели още трофеи”, сподели Фодън.

Състезателката на Манчестър Сити Кадижа Шоу стана Играч на сезона при дамите. Националката от Ямайка е голмайстор на женската Супер Лига с 21 попадения в 18 мача.

Киров влезе във финала на 10 м пистолет на Световната купа по спортна стрелба в Баку