Участието на Винъс Уилямс в турнира на двойки приключи във втория кръг.
Поставената под номер 2 в схемата Ема Наваро и номер 8 Магда Линете отпаднаха във втория кръг на тенис турнира на твърди кортове във Вашингтон (САЩ).
Американката отстъпи пред 90-та в световната ранглиста Мария Сакари от Гърция в оспорван мач с 5:7, 6:7(1).
Гъркинята достига за първи път до четвъртфинал след този в Линц през януари. Финалистката във Вашингтон през 2023 г. вече има пет победи и само една загуба на американския турнир.
Благодарение на силната си седмица в столицата на САЩ, Мария Сакари ще се изкачи с 18 места в ранглистата на WTA, заемайки 72-ро място в света - най-доброто ѝ класиране от март 2025 г. насам.
На четвъртфиналите Сакари ще играе срещу победителката от мача между Ема Радукану и Наоми Осака.
Магда Линете от Полша бе надиграна от рускинята Анна Калинская с 4:6, 0:6. Калинская ще срещне на четвъртфиналите четвъртата поставена Клара Таусон (Дания), която надделя над представителката на домакините Каролин Долхайд (САЩ) с 3:6, 7:5, 6:4 след повече от три часа игра.
Третата в схемата Елена Рибакина от Казахстан също достигна до четвъртфиналите, след като победи канадката Виктория Мбоко с 6:3, 7:5.

Участието на Винъс Уилямс в турнира на двойки приключи във втория кръг. Уилямс и нейната партньорка Хейли Баптист допуснаха поражение с 4:6, 6:3, 6:10 от поставените под номер 2 Тейлър Таунсенд (САЩ) и Шуай Чжан (Китай). 45-годишната Уилямс играе на първия си турнир от повече от година и първи на двойки от 2022-а.
Уилямс излиза във втория кръг на сингъл срещу Магдалена Фрех (Полша). Във вторник американката стана втората най-възрастна жена, спечелила двубой на сингъл, побеждавайки 23-годишната си сънародника Пейтън Стърнс.
Юношите на България до 14 г. са вицешампиони на тенис турнир от Европейската отборна лятна купа
Трима български тенисисти ще ираят на финалите на сингъл на турнир от ITF в Добрич
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им