На неформална среща във Варшава
Финансовите министри на държавите от ЕС се събират на неформална среща, като основната тема на разговорите им ще бъдат митата.
След изминалата турбулентна седмица, в момента ответната мярка на Европейския съюз спрямо Вашингтон е поставена на пауза за 90 дни. Ход, който пръв предприе президентът Доналд Тръмп, и не само по отношение на Евросъюза, а и на почти всички останали държави, с изключение на Китай.
Така американски стоки за Китай подлежат на мито от 125%, а китайските за американския пазар се натоварват със 145 на сто допълнително. Според Тръмп мярката е работеща и страната печели милиарди долари. Сривът на борсите и на долара, по думите му, е бил "моментен".
Емил Дечев: Заплахите към главния секретар на МВР са заради активната му работа срещу купуването на гласове
Проф. Кантарджиев: Антраксът не се предава от човек на човек, болният не може да зарази никого