Фиорентина удари Интер насред „Джузепе Меаца“ и направи услуга на Лацио и Милан

20:54, 01.04.2023
фиорентина удари интер насред bdquoджузепе меацаldquo направи услуга лацио милан

Отборът на Фиорентина постигна минимална, но престижна победа с 1:0 при визитата си на Интер Милано в двубой от 28-ия кръг на италианската Серия А.

„Виолетовите“ откриха резултата на стадион „Джузепе Меаца“ в 53-ата минута, когато Кристиано Бираги центрира от ъглов удар в наказателното поле на „нерадзурите“, Артур Кабрал засече на първата греда с глава, вратарят на домакините Андре Онана изби, но при добавката Джакомо Бонавентура се разписа с глава от близко разстояние.

В класирането Фиорентина събра актив от 40 точки и се изкачи на осмото място в подреждането, докато Интер е трети с 50 пункта. Съставът на Симоне Индзаги е на две точки зад втория Лацио и на два пункта пред градския съперник Милан, който е четвърти.