Председателят на Еврокомисията Урсула фон дер Лайен напусна срещата на върха в Брюксел, за да се самоизолира след контакт тази сутрин с член на екипа ѝ с положителен тест за коронавирус.
Самата фон дер Лайен е с отрицателен резултат, но се оттегля като предпазна мярка.
Срещата в Брюксел продължава по план.
По-рано през деня председателят на Еврокомисията имаше двустранни срещи с чешкия премиер Андрей Бабиш и италианския му колега Джузепе Конте.
При идването си на срещата Урсула фон дер Лайен се поздрави с държавните ръководители със скръстени ръце на гърдите си или с лек поклон, без обичайните ръкостискания.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите