Килиан Мбапе бе точен за победителите за успеха с 2:1

23:42, 13.10.2023
Национални отбори
национален отбор по футбол на Франция Килиан Мбапе Антоан Гризман

Франция победи Нидерландия с 2:1 в мач от 7-ия кръг на европейските квалификации за Евро 2024. "Петлите" успяха да подпечатат билета си за предстояото европейско първенство в Германия.

Килиан Мпабе откри резултата на стадион "Йохан Кройф Арена" в Амстердам. Нападателят засече от воле центриране в наказателното поле на Джонатан Клаус.

След почивката голмайсторът на световния вицешампион удвои аванса на тима си. Футболистът на Пари Сен Жермен отправи фалцов удар извън наказателното поле, който попадна в горния далечен ъгъл.

"Лалетата" показаха намеренията си да се върнат в двубоя още с ответната атака. Дониел Мален изпрати топката в мрежата, но попадението му бе отменено поради засада.

В 84-ата минута Куилиндши Хартман отбеляза почетно попадение за домакините. В дебюта си с националната фланелка защитникът стреля от малък ъгъл и оформи крайния резултат.

До края на срещата Килиан Мбапе пропусна да оформи хеттрик, след като негов удар срещна напречната греда.

Франция оглавява класирането в група "В" с пълен актив от 18 точки. Нидерландия се смъкна до 3-ото място в подреждането с 9 пункта.

Пристигна третият полет на правителствения "Еърбъс" с евакуирани българи от Тел Авив