Франсис Тиафо се класира на полуфиналите в Хюстън

За защитаващия титлата си тенисист предстои двубой срещу Лучано Дардери

водачът схемата тенис турнира далас франсис тиафо класира четвъртфиналите
12:12, 06.04.2024

Защитаващият титлата си Франсис Тиафо се класира на полуфиналите на турнира по тенис за мъже в Хюстън с награден фонд 661 000 долара.

Французинът отстрани на четвъртфиналите австралиеца Джордън Томпсън със 7:6(8), 6:4 за точно два часа игра.

"Получи се хубав мач. Първият сет бе ключов и наистина много труден. Той ;е проби и поведе с 6:5, но аз изиграх много силен гейм и успях да върна пробива за 6:6. В тайбрека изоставах с 0:3, но успя да обърна, а във втория сет играх наистина много добре", коментира Тиафо.

На полуфиналите Тиафо ще срещне италианеца Лучано Дардери, който не срещна трудности срещу американеца Маркос Хирон и го победи с 6:0, 6:4.

Водачът в схемата Бен Шелтън победи Брендън Накашима със 7:5, 7:6(9) и също се класира за полуфиналите.

21-годишният американец достига за пети път на полуфинали на АТП турнир. В спор за място на финала Шелтън ще срещне четвъртия в схемата и миналогодишен финалист в Хюстън - Томас Мартин Ечевери, който отстрани на четвъртфиналите Майкъл Мо с 6:3, 0:1 и отказване на Мо поради контузия.

Спортни новини 06.04.2024 г., 12:20 ч.
От Международната космическа станция обратно към земята: "Союз-24" кацна успешно