Аржентинецът не срещна трудности срещу германеца, а напред на германска земя продължават още Ботик ван де Зандсхулп и Яник Ханфман.
Франсиско Серундоло стартира на висота турнира на червени кортове в Мюнхен. Аржентинецът елиминира действащия шампион в лицето на Ян-Ленард Щруф след 6:0, 6:2 мач от първия кръг, който продължи само 55 минути.
За втория кръг се класира и Ботик ван де Зандсхулп. Нидерландецът, който влезе в основната схема като "щастлив губещ" от квалификациите, преодоля Роберто Баутиста Агут. Той се справи с испанеца след 6:4, 3:6, 6:4 за два часа и половина. Ван де Зандсхулп, който пласира 11 аса, направи ключовия пробив в петия гейм на третия сет, след което запази преднината си до края. Така той ще играе срещу номер 2 в схемата Бен Шелтън (САЩ) за място на четвъртфиналите.
Участващият с "уайлд кард" германец Яник Ханфман елиминира шестия поставен Якуб Меншик (Чехия) със 7:6(4), 4:6, 6:3 също за два часа и половина на корта. Ханфман направи ранен пробив в решаващата трета част и удържа аванса си до края.
Юношите на България до 14 г. са вицешампиони на тенис турнир от Европейската отборна лятна купа
Трима български тенисисти ще ираят на финалите на сингъл на турнир от ITF в Добрич
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им