Футболистите на Йордан Петков направиха зрелищно равенство със Словакия в контрола

футболистите йордан петков направиха зрелищно равенство словакия контрола
Снимка: БФС
20:06, 23.08.2022
Чете се за: 02:37 мин.

Юношеският национален отбор на България до 17 г. успя да се добере до равенство 3:3 срещу Словакия U17 в контролна среща, играна под проливен дъжд на основния терен в Национална футболна база „Бояна“ днес. „Лъвчетата“ изоставаха с два гола пасив, но с активни действия в края на мача успяха да избегнат поражението.

Селекционерът Йордан Петков заложи практически на изцяло нов състав в сравнение с тима, участвал преди няколко месеца на Евро 2022 в тази възрастова категория. Въпреки липсата на синхрон нашият тим бе равностоен на силния съперник, който се отличаваше с впечатляващи физически данни. Наводненият терен доведе до грешка в нашата отбрана в 38-мата минута, която позволи на гостите да открият. Въпреки това България започна мобилизирано втората част и почти веднага Жечко Желязков успя да изравни, след като добави избита топка от вратаря Хюдок. Последваха силни моменти за словашкия тим, който първо от фаул, а след това при неразбирателство в нашата отбрана поведе с 3:1. Финалният щурм на „лъвчетата“ обаче даде резултат и с две попадения на Симеон Шишков (от дузпа и от фаул), второто от които в добавеното време, успя да се добере до равенството.

Втората проверка между България U17 и Словакия U17 е на 25 август от 11:00 ч. отново в НФБ „Бояна“.

Съставът на България: 12. Марио Младенов, 2. Кристиян Йорданов (59 – 14. Александър Божилов), 3. Стоян Пергелов, 4. Теодор Минчев, 5. Симеон Шишков, 7. Константин Димитров (54 – Александър Димитров), 10. Джанер Садетинов (47 – Кирил Георгиев), 11. Адриан Райчев (36 – 17. Жечко Желязков), 13. Мартин Ситев, 19. Кубрат Йонашчъ, 21. Васил Казалджиев.

Селекционер: Йордан Петков.

"За" и "против" преговори с "Газпром" - реакциите на политиците (ОБЗОР)