Футболните национали до 16 г. повторно победиха Вестфалия

Български национален отбор по футбол за юноши до 16 години
Снимка: Startphoto.bg
17:09, 11.04.2023
Чете се за: 01:40 мин.

Националният отбор на България по футбол до 16 г. спечели и втората си проверка срещу сборния тим на Вестфалия, Германия. Момчетата на селекционера Йордан Петков надделяха с 1:0 в двубоя, който се игра на основния терен на Национална футболна база „Бояна“ и затвърдиха добрите впечатления от срещата преди няколко дни, когато спечелиха с 3:1.

България започна по-активно и още в първата минута централният защитник Валери Владимиров можеше да открие, но се размина с топката пред самата голлиния. Последваха две опасности пред българския страж Манасиев преди „лъвчетата“ все пак да реализират – в 22-рата минута Стивън Жерард бе изведен отлично зад отбраната на гостите и успя да преодолее вратаря Мьолер за 1:0. До почивката срещата протече равностойно, като Вестфалия можеше да изравни, но изстрелът на Варол срещна напречната греда.

В 80-ата минута България пропусна страхотна възможност да увеличи преднината си, след като отново Жерард бе изведен сам срещу германския страж, който обаче успя да отрази изстрела му.

Вулкан изригна на руския полуостров Камчатка (СНИМКИ/ВИДЕО)