Футболното дерби на Пловдив не излъчи победител

футболното дерби пловдив излъчи победител
18:39, 25.09.2021
Чете се за: 01:40 мин.

Отборите на Локомотив и Ботев не успяха да се победят в битката за Пловдив. Двата тима направиха 1:1 в мача от 9-ия кръг на футболното първенство, който се изигра на стадион „Локомотив“.

Тимът на Азрудин Валентич имаше психологическото предимство на лидер в класирането на Първа лига. Това доведе до търсения резултат, след като Виктор Генев изведе „жълто-черните“ напред през първото полувреме. В 26-ата минута капитанът на „канарчетата“ Тодор Неделев центрира в наказателното поле, където топката стигна до Генев, а той с много атрактивен удар преодоля Лукас Рейдър за 1:0.

Ситуацията беше незабавно преразгледана чрез системата за видеоповторение, но и ВАР не отчете нарушаване на правилата и попадението беше зачетено.

След почивката футболистите на Локомотив заиграха по-добре и закономерно стигна до изравняване на резултата за 1:1. В 54-ата минута влезлият като резерва Венсан Марсел се оказа най-съобразителен след опит за удар на капитана на „смърфовете“ Димитър Илиев и с плътен шут прониза Георги Аргилашки.

По този начин 113-то градско дерби между „черно-бели“ и „жълто-черни“ не излъчи победител.

Ботев Пд е на първото място във временното класиране на българския елит с 18 точки, докато „смърфовете“ са на 11-о със 7 пункта.

Женските волейболни отбори на Левски и ЦСКА научиха опонентите си за Чалъндж къп
15:11, 16.07.2024
Чете се за: 00:45 мин.
Балкан и Рилски спортист попаднаха във втора урна за Купата на ФИБА Европа
14:59, 16.07.2024
Чете се за: 01:42 мин.
Българските юношески национали по бокс взеха участие на подготвителен турнир в Латина
14:51, 16.07.2024
Левски удължи договора на Антоан Стоянов
14:43, 16.07.2024
Чете се за: 00:27 мин.
Волейболният Левски попадна в група с Ястжембски, Люнебург и Шомон в Шампионска лига
14:35, 16.07.2024