Габриела и Стефани Стоеви отпаднаха в първия кръг на турнира в Париж

13:57, 26.10.2022
сестри стоеви започнаха успех финалите световните серии

Българските баминтонистки Габриела и Стефани Стоеви загубиха още първата си среща на турнира от сериите "Супет 750" в Париж, Франция.

За съжаление, жребият за основната схема отреди на сестри Стоеви в първия им двубой във френската столица да се изправят срещу водачките в схемата Чън Цин Чън и Цзя И Фан от Китай.

В крайна сметка китайките стигнаха до успеха след 21:12, 22:20 за 50 минути игра.

Габриела и Стефани обаче могат да съжаляват, че не вкараха срещата в решителен трети гейм, след като във втория пропиляха преднина от 16:12, а освен това отразиха и три последователни мачбола, за да стигнат до 20:20.

След ранното поражение за българките сега за тях предстоят няколко дни почивка, а през следващата седмица ги очаква участие на турнира от сериите "Супер 300" в Саарбрюкен, Германия. Сестри Стоеви ще бъдат поставени под №2 в основната схема.