12:52, 21.09.2020
Чете се за: 00:24 мин.
Други спортове
габриела петрова второ злато балканиадата

Родната състезателка по лека атлетика Габриела Петрова завоюва втора титла за България от Балканиадата, която се проведе през изминалия уикенд в румънския град Клуж.

След като спечели златото в коронната си дисциплина - троен скок - в първия състезателен ден на надпреварата, вчера Спортист №1 на страната ни за 2015 г. взе и титлата в скока на дължина.

Габи завърши състезанието със скок от 6.41 метра дължина и това ѝ бе достатъчно, за да се качи на най-високото място на почетната стълбичка.

Втора остана украинката Оксана Мартинова с 6.33 метра, а представителката на домакините, Костин Юско завърши трета с 6.32 метра.

Другата българка в състезанието, Милена Миткова, за съжаление остана на косъм от зоната на медалите, след като финишира четвърта с резултат от 6.21 метра.