Галатасарай спечели турската Суперлига за 24-ти път в историята си

"Джим Бом" събра рекорден сбор от 102 точки, изпреварвайки с три градския съперник Фенербахче.

галатасарай спечели турската суперлига път историята
Снимка: X / @Galatasaray
22:29, 26.05.2024

Галатасарай спечели титлата в турското футболно първенство, изпреварвайки градския съперник Фенербахче с рекорден сбор от 102 точки.

"Джим Бом" се нуждаеше само от 1 точка в последния си мач от 38-ия кръг срещу Коняспор и спечели с 3:1 като гост. Коняспор завърши на 16-та позиция в първенството с 41 точки.

Аржентинският нападател Мауро Икарди отбеляза два гола в 29-та и 51-та минута, за да увеличи актива си в турската Суперлига на 25 попадения.

Беркан Кутле бе точен за 3:0 в полза на гостите от Истанбул в 53-та минута, а в 78-та датчанинът Лука Прип реализира за Коняспор, оформяйки крайното 3:1.

Тимът на Фенербахче се наложи с 6:0 при домакинството си на последния в класирането Истанбулспор и завърши втори с 99 точки, на три зад шампиона Галатасарай и на 33 пред третия Трабзонспор. Отборът от Истанбул вече шест пъти остава вицешампион в лигата след последната си титла през 2014 година.

Фенербахче забави празненствата за титлата на Галатасарай с една седмица, когато спечели с 1:0 миналата неделя, а това бяха единствените точки, които шампионите загубиха като домакини през целия сезон.

Галатасарай ще влезе в Шампионската лига в квалификационния плейофен кръг през август, като трябва да победи един противник, за да участва в груповата фаза, а Фенербахче се включва във втория квалификационен кръг, започващ през юли.

Джанлоренцо Бленджини: Опитваме се да променим манталитета
Григор Димитров ще се изправи срещу Фабиан Марожан във втория кръг на Ролан Гарос