Гърция е в готовност да евакуира своите граждани от Сирия. Гръцката църква настоява за запазване на християнските храмове.
Заместник-министърът по миграцията София Вултепси заяви днес пред медиите, че се очаква голяма вълна от бежанци в резултат на последните събития в Сирия. Атина е в контакт с Анкара за поемане на бежанския поток, като настоява за пълно сътрудничество с Европейския съюз.
Гърция не може да поеме очаквания силен поток от сирийци и очаква конкретни бързи решения от Брюксел.
От министерството на отбраната информират, че са в готовност за евакуиране на гръцките граждани от Сирия, а тези които остават там да избягват пътуване в страната, предупреждават гръцките власти.
В същото време главата на гръцката църква - архиепископът на Атина и цяла Гърция Йероним, отправи обръщение към правителството за активна дипломатическа намеса за запазване живота не само на гърците, но и на всички християни в Сирия. Да се запазят от разрушаване християнските църкви, настоява гръцката църква.
Международният наказателен съд настоя Израел да улесни доставките на помощи за Газа
Журналистът Мартен Ру пред БНТ: Повече от 210 журналисти са убити в Ивицата Газа
Станимир Хасърджиев и още трима обвинени в престъпление - принуда, оръжие, плен и дрога
След трагичния инцидент в търговски център: Предлагат по-строги правила за охрана в обществени обекти