Целият съдийски екип за срещата е съставен от българи.
Най-добрият български съдия Георги Кабаков отново заслужи доверието на Европейската футболна асоциация (УЕФА), откъдето му дадоха да ръководи мач от Лигата на Нациите. Пловдивчанинът ще бъде главен съдия на срещата от група 4 на Лига В между Черна гора и Уелс, която ще се играе на 9-и септември от 21:45 часа българско време на стадиона в Никшич.
Помощници на Кабаков ще бъдат Мартин Маргаритов и Диян Вълков, а четвърти съдия Никола Попов. Съдиите, които ще отговарят за системата за видеоповторения (ВАР), също са българи. Главен ВАР-съдия е Драгомир Драганов от София, а за негов асистент е назначен Васимир Ел Хатиб от София.
Съдийски наблюдател е Георгиос Бикас от Гърция, а делегат на УЕФА – Ейдриан Каша от Малта.
Срещата е втора и за двата отбора. Домакините от Черна гора загубиха от Исландия с 0:2, а срещата между Уелс и Турция завърши без голове.
Мачът ще се играе на стадиона в Никшич, защото на "Под Горицом" в столицата Подгорица все още не е възстановен теренът, който се оказа неизползваем за мача между Будучност и ЦСКА 1948 от турнира на УЕФА Лигата на конференциите.