Германия е полуфиналист на Европейското по футбол за жени след успех над Австрия

германия класира четвъртфиналите европейското футбол жени
08:00, 22.07.2022
Чете се за: 01:42 мин.

Германия победи Австрия с 2:0 в мач от 1/4-финалите на Европейското първенство по футбол за жени. Лина Магюл и Александра Поп се разписаха за победителките.

В 25-ата минута германките откриха резултата. Клара Бюл проби в противниковото наказателно поле и върна топката към дузпата, където Лина Магюл стреля от движение за 1:0. Бундестимът вкарва в първото полувреме на седми пореден мач от европейски първенства - най-дългата подобна серия.

След почивката австрийките нацелиха гредата. Въпреки преднината си в резултата, възпитаничките на Мартина Вос-Текленбург продължиха да атакуват. Клара Бюл стреля в напречната греда с удър извън наказателното поле. Това бе 5-ата греда в двубоя.

В последната минута от редовното време Александра Поп удвои аванса на отбора си и оформи крайния резултат. Полузащитникът е първият футболист, който бележи в четири поредни мача на едно Европейско първенство.

На полуфиналите Бундестимът ще срещне победителя от сблъсъка между Франция и Нидерландия.

Рамадан Аталай: Станислав Тодоров сам беше убеден, че изборът му в КЕВР е противоконституционен
Цветан Цветанов: Хора като Симона Радева нямат място в МВР - те са катран в системата