Гол и асистенция на Филип Кръстев донесоха първата победа на Цволе за сезона в Ередивизи

Българският национал започна като титуляр и изнесе много силен мач и заслужено спечели наградата "Играч на мача".

филип кръстев вкара дебютното попадение цволе тимът загуби аякс
Снимка: startphoto.bg
18:39, 01.09.2024
Чете се за: 02:07 мин.

Българският национал Филип Кръстев записа гол и асистенция за отбора на Цволе, който спечели с 3:0 срещу Хераклес Алмело в мач от четвъртия кръг на футболното първенство на Нидерландия. Това бе първа победа за сезона за "сините", които се изкачиха на 13-а позиция. Бившият халф на Славия и Левски изнесе много силен мач като титуляр за Цволе и заслужено спечели наградата "Играч на мача".

Кръстев направи асистенцията си в 13-ата минута, когато подаде на Дилан Венте и той се разписа от близко разстояние за 1:0. Друго попадение за Цволе бе отменено в 48-ата минута заради нарушение на българския национал, но Дилан Мбайо се разписа за 2:0 само 12 минути преди края с точен удар в долния ъгъл.

Така се стигна до четвъртата минута на добавеното време, когато Мбайо и Кръстев се откъснаха срещу стража на гостите си. Този път 22-годишният белгийски нападател реши да подаде на намиращия се на по-добра позиция български национал и той оформи крайния резултат с лекота.

Преди този мач Цволе имаше само един гол за сезона, вкаран от Кръстев при поражението с 1:5 срещу Фейенорд. Вторият българин в Ередивизи ще бъде именно в тима от Ротердам, който вчера трансферира стража Пламен Андреев от Левски за около 1.2 милиона евро.

Кръстев и Андреев бяха съотборници в Левски и заедно спечелиха Купата на България през 2022.

След откритите тела на 6 заложници в Газа - призиви към Нетаняху за сделка с Хамас
1043 дни по-късно: Марк Маркес отново е победител в състезание от MotoGP