Гол на Каземиро дълбоко в добавеното време донесе точката на Юнайтед срещу Челси

21:29, 22.10.2022
гол каземиро дълбоко добавеното време донесе точката юнайтед челси

Отборите на Челси и Манчестър Юнайтед завършиха наравно 1:1 в голямото дерби от 13-ия кръг на английската Висша лига.

„Сините“ откриха резултата на стадион „Стамфорд Бридж“ в 87-ата минута чрез Жоржиньо, който се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Скот Мактоминей срещу Армандо Броя в наказателното поле на „червените дяволи“. Зад топката застана Жоржиньо, който се разписа в обратния ляв ъгъл на вратаря Давид Де Хеа.

Гостите от Манчестър Стигнаха до изравняване в четвъртата минута от добавеното време на срещата. Люк Шоу центрира отляво в наказателното поле на Челси, където Каземиро стреля с глава, вратарят Кера Арисабалага докосна топката, тя се отби в страничната греда и премина голлинията за крайното 1:1.

В класирането Челси е четвърти с 21 точки, докато Манчестър Юнайтед е пети с 20 пункта.