Гол от дузпа дълбоко в добавеното време осигури успеха на 10 от Сити срещу Фулъм

19:16, 05.11.2022
гол дузпа дълбоко добавеното време осигури успеха сити фулъм

Отборът на Манчестър Сити надигра драматично с 2:1 у дома състава на Фулъм в среща от 15-ия кръг на английската Висша лига и по този начин временно се изкачиха на върха в класирането преди утрешния двубой на Арсенал срещу Челси.

В герой за "гражданите" за пореден път се превърна норвежецът Ерлинг Холанд, който донесе трите точки за своя тим с гол от дузпа дълбоко в добавеното време на срещата.

Преди това домакините бяха открили резултата чрез Хулиан Алварес, който в 16-та минута получи извеждащо подаване от Илкай Гюндоган и с мощен удар под гредата даде аванс на състава на Хосеп Гуардиола.

Десетина минути по-късно обаче Жоао Кансело извърши нарушение срещу Хари Уилсън като последен в отбраната на Сити и арбитърът Дарън Инглънд нямаше избор освен да му покаже директен червен картон и да отсъди дузпа в полза на Фулъм, която Андреас Перейра реализира, за да изравни резултата на "Етихад".

Равенството се запази до заключителните минути на мача, когато Кевин Де Бройне бе повален в наказателното поле от играч на лондончани, а с отговорността да изпълни дузпата се нагърби Ерлинг Холанд. Норвежецът не сбърка от бялата точка и със своя гол №22 през сезона донесе успеха на "гражданите".

Посланикът на Украйна: Решението на депутатите за военна помощ е важно и навреме