Гол от дузпа донесе точка на Англия на "Алианц Арена"

Хари Кейн Мануел Нойер Англия Германия
23:44, 07.06.2022

Двубоят между Германия и Англия от втория кръг на Лига А на Лигата на нациите завърши при резултат 1:1. Йонас Хофман даде аванс на Бундестима, но Хари Кейн изравни от дузпа.

През първото полувреме домакините играха по-офанзивно на стадион "Алианц Арена" в Мюнхен. Попадение на Йонас Хофман бе отменено заради засада, а Джордан Пикфорт отрази изстрел на Джамал Мусиала.

След почивката Йонас Хофман откри резултата в 51-ата минута. Йозуа Кимих изведе съотборника си в наказателното поле. Полузащитникът овладя топката и със следващото докосване порази вратата на Джордан Пикфорд. Това е третия му гол с националната фланелка.

В 85-ата минута Нико Шлотербек повали Хари Кейн в наказателното поле. След като преразгледа ситуацията с помощта на ВАР, главният арбитър Карлос Дел Серо Гранде отсъди дузпа. Нападателят на Тотнъм реализира 11-метровия наказателен удар, за да оформи крайния резултат. Хари Кейн има 50 гола с националната фланелка, колкото целия състав на Англия от мача срещу Германия. Само Уейн Руни (53) има повече попадения за "трите лъва".

Германия заема третата позиция в класирането в група 3 с актив от 2 пункта. Англия е на последното четвърто място в подреждането само с точка.

В другия мач от групата Италия победи Унгария с 2:1.