Гол в 90-ата минута завърши обрата на Интер над Венеция

Интер
20:52, 22.01.2022

Интер победи Венеция с 2:1 в мач от 23-ия кръг на Серия А. Тома Анри откри резултата, а Николо Барела изравни. В 90-ата минута лятното попълнение Един Джеко донесе трите точки на тима си.

Гостите поведоха, след като Тома Анри засече с глава центриране в наказателното поле на Итън Ампаду.

В края на първата част Николо Барела възобнови равенството с изстрел от вътрешността на наказателното поле в дясната страна на вратата.

През второто полувреме "нерадзурите" наложиха натиск и засипаха с удари вратата на Лука Лецерини. Постоянството им се отплати в 90-ата минута, когато Един Джеко засече с глава центриране в наказателното поле на Дензел Думфрис.

Лидерът в подреждането е отборът, спечелил най-много точки от губещи позиции през сезона - цели 16 пункта.

Интер увеличи преднината си на върха в класирането. Възпитаниците на Симоне Индзаги имат 53 точки. Специя е точно над зоната на изпадащите. Отборът е 17-и с 18 пункта.