Гол в последната минута отмъкна победата на Ивайло Петев

08:00, 08.09.2021
Чете се за: 02:15 мин.
отборът ивайло петев измъкна точка франция

Националният отбор на Босна и Херцеговина, воден от Ивайло Петев, направи поредно равенство, този път срещу Казахстан в мач от световните квалификации в група D, завършил при резултат 2:2 на стадион “Билино Полье”.

Исламбек Куат се разписа за гостите, а Миралем Пянич възстанови равенството. Лука Менало затвърди обрата след гол с глава, а в добавеното време Бактйор Зайнутдинов вкара от фаул, за да заслужи точка на тима си за 2:2.

През първата част домакините контролираха случващото се на терена, но не успяха да открият резултата. В 18-ата минута удар на Един Джеко премина над напречната греда, а по-късно стражът на гостите Игор Шатский спаси опасен удар на Ермедин Демирович.

След почивката Казахстан обаче бе отборът, който търсеше попадението. Куат засече центриране от корнер с глава, за да даде преднина на своя тим.

Атаките на босненци не спираха и трудът им все пак се отплати в 75-ата минута. Домакините получиха дузпа, а след като ситуацията бе преразгледана с помощта на ВАР, Пиянич бе точен.

Пет минути преди края на редовното време бе ред на домакините отбележат от корнер. Пиянич изпълни ъгловия удар, а Менало неспасяемо отправи топката към мрежата след удар с глава. Възпитаниците на Ивайло Петев предвкусваха победата, но в последната минута на добавеното време Зайнутдинов изпълни пряк свободен удар във вратарския ъгъл за крайния резултат.

Босна и Херцеговина заема предпоследната четвърта позиция в групата с 3 точки, след 4 изиграни срещи. Казахстан е последен, със същият актив, но с мач повече.

Автор: Милен Костов

Везенков: Правата ми в НБА са в отбор, който наистина ме иска
13:36, 03.07.2022
Чете се за: 01:50 мин.
Илия Груев: Няма ли добра работа в клубовете, не може да има и в националния отбор
13:03, 03.07.2022
Чете се за: 02:02 мин.
Козмин Моци: Реална цел е Лудогорец да влезе в групите на ШЛ