Гол в последната минута отмъкна победата на Ивайло Петев

отборът ивайло петев измъкна точка франция
08:00, 08.09.2021
Чете се за: 02:15 мин.

Националният отбор на Босна и Херцеговина, воден от Ивайло Петев, направи поредно равенство, този път срещу Казахстан в мач от световните квалификации в група D, завършил при резултат 2:2 на стадион “Билино Полье”.

Исламбек Куат се разписа за гостите, а Миралем Пянич възстанови равенството. Лука Менало затвърди обрата след гол с глава, а в добавеното време Бактйор Зайнутдинов вкара от фаул, за да заслужи точка на тима си за 2:2.

През първата част домакините контролираха случващото се на терена, но не успяха да открият резултата. В 18-ата минута удар на Един Джеко премина над напречната греда, а по-късно стражът на гостите Игор Шатский спаси опасен удар на Ермедин Демирович.

След почивката Казахстан обаче бе отборът, който търсеше попадението. Куат засече центриране от корнер с глава, за да даде преднина на своя тим.

Атаките на босненци не спираха и трудът им все пак се отплати в 75-ата минута. Домакините получиха дузпа, а след като ситуацията бе преразгледана с помощта на ВАР, Пиянич бе точен.

Пет минути преди края на редовното време бе ред на домакините отбележат от корнер. Пиянич изпълни ъгловия удар, а Менало неспасяемо отправи топката към мрежата след удар с глава. Възпитаниците на Ивайло Петев предвкусваха победата, но в последната минута на добавеното време Зайнутдинов изпълни пряк свободен удар във вратарския ъгъл за крайния резултат.

Босна и Херцеговина заема предпоследната четвърта позиция в групата с 3 точки, след 4 изиграни срещи. Казахстан е последен, със същият актив, но с мач повече.

Чете се за: 01:10 мин.
Александър Зверев надви Борна Чорич и ще играе в третия кръг на турнира по тенис в Мадрид
23:37, 26.04.2024
Владимир Николов: Много усилия и търпение бяха осмислени със спечелената титла
22:26, 26.04.2024
Александър Попов: Сребърните медали не са утеха
22:17, 26.04.2024
Националите продължават на четвъртфиналите на Държавното първенство по бадминтон
22:11, 26.04.2024
Една победа, две ремита и три загуби за българките на европейското индивидуално първенство по шахмат
Чете се за: 02:05 мин.
Българските състезатели завоюваха пет медала в първия ден на турнира по борба "Петко Сираков - Иван Илиев"
21:23, 26.04.2024