Гол в последните секунди на Рюдигер спаси Реал Мадрид от поражение срещу Шахтьор Донецк

23:25, 11.10.2022
Чете се за: 01:42 мин.
шахтьор донецк победи реал мадрид гледа смело финалите шампионската лига

Отборите на Шахтьор Донецк и Реал Мадрид завършиха наравно 1:1 в мач от четвъртия кръг на група F в Шампионската лига.

Украинският тим откри резултата на стадион „Войска полскиего“ във Вършава в първите секунди на второто полувреме, когато Богдан Михайличенко центрира отляво в наказателното поле на действащия носител на трофея на турнира, където Олександър Зубков надскочи Ферлан Менди и с глава се разписа в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Андрий Лунин.

Съставът на Карло Анчелоти стигна до изравняване в петата минута от добавеното време на срещата, когато Тони Кроос центрира по фланга в пеналтерията на символичните домакини, където Антонио Рюдигер стреля с глава, топката се отби от напречната греда и влетя в мрежата зад стража Анатолий Трубин.

В класирането Реал Мадрид е лидер с десет точки, докато Шахтьор е трети с пет точки в актива си. Втори е Ред Бъл Лайпциг с шест пункта, а на дъното е Селтик с една точка.