Гол в продължението класира Швеция на полуфиналите на Европейското по футбол за жени

нидерландия швеция първи победи евро 2022 футбол жени
08:06, 23.07.2022

Швеция победи Белгия с 1:0 в 1/4-финален мач на Европейското първенство по футбол за жени. Линда Сембрант отбеляза победното попадение в 92-ата минута.

През първото полувреме Стина Блакстениус изпрати топката в противниковата врата, но попадението ѝ бе отменено заради засада след намесата на ВАР.

След почивката възпитаничките на Петер Герхардсон продължиха да доминират на стадион "Лий Спортс Вилидж". Аманда Илестед засече с глава центриране на Косоваре Аслани, но ударът ѝ срещна напречната греда.

Скандинавките стигнаха до. победата в добавеното време, когато Линда Сембрант се разписа от близо след разбъркване при корнер.

Това бе 33-ият удар на тима в мача и 8-ия точен. Белгийките така и не отправиха точен изстрел. Попадението бе и първият победен гол след 90-ата минута в елиминационен мач на Европейско първенство по футбол за жени.

На полуфиналите Швеция ще се изправи срещу домакина на надпреварата Англия.