Голово равенство в столичното дерби между ЦСКА 1948 и Левски

21:57, 14.05.2023
Чете се за: 01:50 мин.
ЦСКА 1948 Левски
Снимка: Startphoto.bg

Столичното дерби между ЦСКА 1948 и Левски в първия мач от Първата шестица на първенството завърши при резултат 2:2. Ивайло Чочев даде аванс на домакините, но "сините" стигнаха до обрат с голове на Рикардиньо и Уелтон. Парвис Умарбаев осигури точката за

Възпитаниците на Тодор Янчев откриха резултата след едва 112 секунди игра на стадиона в Бистрица. Ивайло Чочев засече с глава центриране от ъглов удар на Георги Русев.

"Сините" побързаха да отговорят на предизвикателството на своя опонент. Ивелин Попов изведе Рикардиньо очи в очи с противниковия страж, а бразилецът направи резултата 1:1.

Нападението на гостите прояви апетит в предни позиции и стигна до нов гол. Уелтон засече с глава центриране в наказателното поле на Филип Кръстев.

Три минути след подновяването на играта през второто полувреме "червените" изравниха резултата. Парвиз Умарбаев възобнови равенството с плътен шут от вратарското поле. Това е 4-и шампионатен гол за полузащитника от началото на сезона.

ЦСКА 1948 остава на 3-ата позиция в класирането с актив от 60 точки. Левски се намира на 4-ото място в подреждането с 55 пункта.