Григор Димитров излиза в петък на корта в Барселона

Григор Димитров
19:21, 21.04.2022
Чете се за: 01:42 мин.

Първата ракета на България в мъжкия тенис Григор Димитров ще изиграе в петък двубоя си от осминафиналите на турнира от сериите "ATP 500" в Барселона.

Димитров достигна тази фаза на надпреварата, след като във втория кръг отстрани аржентинеца Федерико Кория в три сета 4:6, 6:3, 6:4. Срещата се доигра днес, защото при резултат 4:6, 6:3, 4:3 и пробив за българина в третия сет тя бе прекъсната заради дъжд.

За място в четвъртфиналите на турнира в каталунската столица, Григор ще срещне победителя от мача между поставения под номер 1 в основната схема Стефанос Циципас и представителя на Беларус Иля Ивашка. Срещата помежду им също трябва да бъде доигран заради дъжда, като Циципас води с 5:1 гейма в откриващия сет.

Досега Циципас и Димитров са се срещали три пъти в официални мачове, като гъркът има две победи. Последната такава дойде на турнира във Виена миналата година, когато гръцкият тенисист спечели със 7:6 (4), 6:4.

С Ивашка Димитров се е сблъсквал два пъти, като двамата имат по един успех. През 2021 г. Григор спечели дуела във Женева, а по-късно през годината беларусинът триумфира във Вашингтон.

СГС е спрял промените в борда на "Кинтекс"
Димитър Абаджиев: Българският парламент излъчва страх и несигурност по отношение на Украйна