Най-добрият български тенисист Григор Димитров ще участва в тазгодишното издание на тенис турнира от сериите "ATP 250" в белгийския град Антверп. Новината бе обявена от организаторите на надпреварата от 17 до 24 октомври в "Лото Арена".
През 2020 г. Димитров стигна до полуфиналите на турнира в Антверп след победа над Пабло Андухар с 4:6, 6:3, 6:4 и отказване на Милош Ранонич в 1/4-финалите. В последствие българинът отстъпи на Алекс де Минор с 1:2 сета - 6:7(4), 7:6(3), 4:6 в отделните части.
Компания на Григор в белгийския град ще прави италианецът Яник Синер, който стигна до първия си полуфинал на ниво "ATP" именно там през 2019 г.
Анас Маздрашки се класира за четвъртфиналите в Гандия след втори пореден успех
Валерия Гърневска и Рафаела Симеонова защитиха титлата си на двойки на държавното първенство
Джордж Лазаров и Валерия Гърневска достигнаха до четвъртфиналите на Държавното първенство
Антъни Генов е полуфиналист на двойки на турнира от сериите "Чалънджър" в Корденонс
БНТ с нов рекорд на Мондиал 2026: Полуфиналът Англия – Аржентина стана най-гледаният мач
Декларацията от Киев предизвика политически реакции: Има ли промяна в българската позиция за Украйна?
След трагедията в река Струма: Деца продължават да скачат в опасните вирове