10:49, 27.10.2020
Чете се за: 00:30 мин.
Тенис
григор димитров отпадна двойки виена

Българинът в тандем със своя добър приятел Стан Вавринка допуснаха поражение от вторите поставени в схемата Раджийв Рам (САЩ) и Джо Солсбъри (Великобритания) с 4:6, 6:3, 6-10.

Шампионите от Откритото първенство на Австралия спечелиха първия сет, след като реализираха един единствен пробив в деветия гейм на сета, който се оказа напълно достатъчен.

Българо-швейцарският дует обаче отговори подобаващо и на свой ред след само един пробив в средата на втората част, изравни резултата в сетовете, за да изпрати мача в шампионски тайбрек.

В дългия гейм Рам и Солсбъри взеха ранен аванс от 3:0 точки, като контролираха тази разлика през цялото време. При 4:9 вторите поставени стигнаха до пет поредни мачбола и при третия от тях затвориха срещата.

В следващия кръг победителите ще се изправят срещу изцяло британския дует, съставен от по-голеия брат на Анди Мъри, Джейми и Ник Скупски.