Григор Димитров се справи категорично с Бублик за място в 1/8-финалите в Индиън Уелс

08:25, 16.03.2022
григор димитров справи категорично бублик финалите индиън уелс

Григор Димитров записа втората си категорична победа на турнира от сериите Мастърс 1000 в Индиън Уелс, след като надигра с 6:3, 6:4 казахстанеца Александър Бублик.

Първата ни ракета изигра много солиден двубой, в който не даде на съперника си нито една точка за пробив и го надигра за малко повече от час игра.

В първия сет ранен пробив за Димитров му осигури комфортен аванс от 3:0 гейма, който българският тенисист умело контролираше и след 6:3 гейма в своя полза сложи край на първата част.

Във втората сценарият отново се повтори, като българинът проби още в първия гейм на сета, което се оказа напълно достатъчно за крайното 6:4, което донесе и победата в мача за Григор и място в 1/8-финалите на надпреварата.

Следващият съперник на първата ни ракета ще бъде поставеният под №23 в схемата американец Джон Иснър, който отстрани със 7:5, 6:3 аржентинеца Диего Шварцман.

До този момент Димитров и Иснър имат три срещи помежду си, като гигантът от САЩ води с 2-1 победи в преките им двубои.

Четвъртият сблъсък между двамата е тази вечер, като мачът беше поставен трети в програмата на корт №2 и се очаква да започне около полунощ българско време.