Първата ракета на България в мъжкия тенис - Григор Димитров започва днес участието си на турнира от сериите "Мастърс 1000" в Рим.
В първия кръг от надпреварата в италианската столица Димитров се изправя срещу 21-годишния испанец Алехандро Давидович Фокина, като двубоят между двамата е първи в програмата на корт "Гранд Стенд Арена" и ще започне в 11 часа наше време.
Това ще е първи сблъсък между българина и 48-ия в света Давидович. Матадорът достигна основната схема на "Мастърс"-а в Рим след две последователни победи в квалификациите.
Ако преодолее първото си препятствие, в следващия втори кръг на надпреварата Димитров отново ще играе с квалификант - победителят от двойката Роберто Карбайес Баена (Испания) - Камерън Нори (Великобритания).
В третия кръг Димитров пък има голяма вероятност да се изправи срещу Новак Джокович.