Гризман донесе трите точки на Атлетико Мадрид у дома срещу Атлетик Билбао

21:52, 19.02.2023
Чете се за: 01:40 мин.
гризман донесе точки атлетико мадрид дома атлетик билбао

Отборът на Атлетико Мадрид спечели с минималното 1:0 домакинството си срещу Атлетик Билбао в среща от 22-ия кръг на испанското футболно първенство, а в герой за своя тим се превърна Антоан Гризман.

Френската звезда на "дюшекчиите" отбеляза единственото попадение в срещата, разписвайки се в 73-та минута с прецизен диагонален изстрел, за да донесе трите точки на своя тим.

За самия Гризман пък това бе общо 11 гол в кариерата му срещу гостите от Билбао, които в исторически план са и неговия любим съперник.

Преди неговото попадение пък Атлетико Мадрид контролираха двубоя на "Уанда Метрополитано", но през първата част удар на Яник Ферейра Караско бе отразен от стража на гостите Хулен Агиресабала.

В самия край на двубоя домакините можеха да стигнат и до втори гол, а отново в ситуацията бе замесен Антоан Гризман, чийто опит този път обаче премина покрай целта.

С успеха момчетата на Диего Симеоне събраха 41 точки и остават на четвъртата позиция в Ла Лига, докато Атлетик Билбао е на 7-то място с 32 пункта.