Грузия победи Северна Македония и спечели групата на България в Лигата на нациите

грузия победи северна македония спечели групата българия лигата нациите
21:27, 23.09.2022

Отборът на Грузия постигна победа с 2:0 при домакинството си на Северна Македония в предпоследен мач от група 4, Дивизия С на Лигата на нациите.

Селекцията на Вили Саньол откри резултата на стадион „Борис Пейчадзе“ в 35-ата минута, когато късо изпълнение на ъглов удар позволи на Хвича Кварацхелия да пробие отдясно в наказателното поле на „рисовете“ и почти от аутлинията да отправи остро полувисоко центриране във вратарското поле. Бързата топка свари неподготвен нападателя на северномакедонците, който действа неориентирано в защита и не помръдна, а кълбото се удари в таза му и влетя във вратата, пазена от Столе Димитриевски.

Домакините удвоиха преднината си в 64-ата минута. Буду Зивзивадзе отне топката в центъра на терена, пробяга голямо разстояние в половината на Северна Македония, нахлу в пеналтерията на „рисовете“ и пусна подаване надясно към Кварацхелия, който се разписа в опразнената врата.

Победата позволи на Грузия да събере актив от 13 точки и мач преди края на кампанията да спечели групата, в която е и България. Втори е съставът на Северна Македония с 7 пункта, докато „трикольорите“ ни заемат третото място с 3 точки, а на дъното е Гибралтар с една точка.

Така в следващото издание на Лигата на нациите Грузия ще играе в по-горната Дивизия B.