от Вяра Илиева
07:59, 31.03.2023
Чете се за: 01:05 мин.
карен хачанов първият финалист олимпийския турнир тенис

Карен Хачанов продължава успешното си представяне на тенис-турнира от сериите "Мастърс" в Маями с награден фонд 8,8 милиона долара. В четвъртфинален мач Хачанов надигра Франсиско Серундоло с 6:3,6:2.

За място на финала Карен Хачанов ще играе с Даниил Медведев. Поставеният под номер 4 руснак се наложи трудно с 6:3, 7:5 срещу квалификанта Кристофър Юбанкс за 90 минути.

Медведев, който заема пето място в световната ранглиста, направи два пробива в първия сет, за да поведе след 6:3. Представителят на домакините загуби подаването си в 12-ия гейм на втората част, а Медведев приключи срещата след третия си мачбол.

Радо Парапунов с 20 точки, Войводина стартира с успех защитата на титлата
Девойките на България на 32-о място в отборната надпревара на световното по спортна гимнастика