Хаверц донесе минимална победа на Челси над Нюкасъл

Челси Бърнли Кай Хаверц
17:55, 13.03.2022

Челси победи Нюкасъл с 1:0 в мач от 29-ия кръг на Висшата лига. Кай Хаверц заслужи победата на тима си с гол в 89-ата минута.

През първото полувреме "свраките" отправиха единствения точен удар, но така и не се стигна до попадение. Кай Хаверц пък получи жълт картон за удар с лакът. Ситуацията бе преразгледана с помощта на ВАР, но футболистът не бе изгонен.

След почивката лондончани отправиха 3 точни удара, като всички бяха дело на Кай Хаверц. Първо германецът стреля с глава, но Мартин Дубравка спаси.

В 89-ата минута постоянството на възпитаниците на Томас Тухел се отплати. Полузащитникът на "сините" засече подаване на Жоржиньо, за да донесе успеха на отбора си. Кай Хаверц бележи в три поредни шампионатни мача за първи път.

В добавеното време халфът можеше да удвои головата си сметка за деня, но Мартин Дубравка отново отрази удара му.

Челси заема 3-ата позиция в класирането с актив от 59 точки. След първата загуба за годината, Нюкасъл е 14-и в подреждането с 31 пункта.

Останалите мачове с начален час 16:00 часа:

Евертън - Уувърхемптън 0:1
Лийдс - Норич 2:1
Саутхемптън - Уотфорд 2:1
УестХем - Астън Вила 2:1