Хебър отстъпи на Аркада Галац в първия си мач от волейболната Шампионска лига

хебър отстъпи аркада галац първия мач волейболната шампионска лига
Снимка: ВК Хебър Пазарджик
21:13, 05.10.2022
Чете се за: 02:27 мин.

Първенецът на България Хебър Пазарджик допусна поражение с 0:3 гейма от Аркада Галац в първия мач от втория предварителен кръг на Шампионската лига по волейбол за мъже.

„Тигрите“ започнаха колебливо двубоя в зала „Васил Левски“ като през цялата първа част изоставаха с две точи на румънския си съперник до 18:20, като след това волейболистите на Камило Плачи загубиха гейма с 22:25 т.

Втората част започна добре за домакините, които поведоха с 11:8, но след това допуснаха обрат до 16:19, а Аркада затвори частта при 25:19 точки.

В третия гейм Хебър водеше убедително при 24:21, но изпусна три геймбола, след като румънците спечелиха следващите пет последователни разигравания и по този начин се поздравиха с крайния успех.

Най-резултатни за българския шампион станаха Тодор Алексиев и Николай Николов с 14 точки. Якопо Масари добави още 9 точки. За гостите Оскар Мадсен се отличи с 14 точки.

"Не е изненада, че те играха толкова добре, но очаквах друг резултат, не 0:3. Видя се, че този отбор е по-напред от нас в подготовката. Играхме така, както можем днес. Сигурен съм, че след седмица ще бъдем по-добри. Ще анализираме всичко, което може да подобрим преди следващия двубой. В самото начало на октомври сме, а след няколко седмици някои елементи от играта ще бъдат доста по-добре. След седмица задължително трябва да играем по-силно от днес. Също е важно какво ще направи и Аркада", коментира наставникът на Хебър Пд Камило Плачи.

Мачът-реванш е следващата седмица в Румъния.

Александър Везенков се нареди сред най-добрите чужденци, състезаващи се извън НБА
Красив ум: Българче е новият световен шампион по умствена скоростна математика