10:17, 12.10.2022
Чете се за: 02:15 мин.
хебър отстъпи аркада галац първия мач волейболната шампионска лига
Снимка: ВК Хебър Пазарджик

Два български тима излизат на европейската сцена днес. Шампионът на България Хебър (Пазарджик) се изправя срещу носителя на титлата в Румъния Аркада (Галац) в мача-реванш от втори кръг на най-престижния европейски турнир - Шампионската лига. Двубоят е от 18.00 ч.

"Тигрите" преследват задължителна победа срещу състава от северната ни съседка, след като в първия двубой, изигран в зала "Васил Левски" в Пазарджик отстъпиха с 0:3 гейма. За да се стигне до т.нар. "златен гейм", воденият от Камило Плачи тим трябва победи с 3:0 или 3:1 гейма.

Германският диагонал Симон Хирш, който претърпя операция за отстраняване на апендикс, пропуска и втората среща с Аркада. Новопривлеченият Петър Премович направи отлично представяне в първата среща, като бе най-резултатен.

Друг български отбор пък ще направи своя дебют в евронадпреварите - Дея спорт (Бургас) започва участието си в третия по сила турнир - Купата на претендентите.

Бургазлии гостуват на бронзовия медалист в испанската Суперлига Гуагуас (Лас Палмас), който миналата година бе съперник на Хебър в Шампионската лига. Двубоят е от 20:00 ч. Гуагуас загря за битката с две победи в първенството - с 3:1 и 3:0 гейма, над новака Рио Дуеро Сория и над вицешампиона Мелия.

Бургаският тим пък победи Берое и Монтана в контролни срещи, и отстъпи на Хебър в други две проверки.

МС решава за статута на част от граничния пункт "Капитан Андреево"