Хебър победи Марек и се върна в топ 3 на елита

хебър затрудни нефтохимик играе финал волейболната купа българия
Снимка: Национална волейболна лига
19:47, 19.02.2023

Шампионът на България Хебър (Пазарджик) се поздрави с 11-а победа във Суперволей лигата у нас. Воденият от Камило Плачи тим надигра категорично Марек Юнион-Ивкони (Дупница) с 3:0 (25:10, 25:14, 25:15) в мач от 16-и кръг, изигран в зала "Васил Левски".

"Тигрите" се върнаха в топ 3 на елита, като заемат третата позиция с 34 точки (11 победи, 5 загуби), дупничани са 11-и с 9 точки (3 победи, 13 загуби).

Така шампионите прекъснаха негативната си серия от три поредни поражения в предходните кръгове. Двамата селекционери дадоха шанс за изява на повечето си състезатели.

Домакините тръгнаха ударно в първата част, повеждайки с 9:2. До края те бяха пълен хегемон и оставиха противника на едва 10 точки. Идентично премина и вторият гейм - пазарджиклии имаха пълен превес над противника във всички елементи и закономерно увеличиха аванса си.

В третата част двата отбора бяха равностойни до 5:5, след което "тигрите" се откъснаха и до края не срещнаха проблеми.

Най-резултатен бе Николай Николов с 15 точки, с по 10 точки се отчетоха Якопо Масари и Джулио Саби. За съперника Мохамед Геруаш се разписа със 7 точки.