Хебър посреща Берлин Ресайклинг Волейс в търсене на първа победа в групите на Шампионската лига

11:02, 12.01.2023
Чете се за: 02:07 мин.
шампионът хебър обърна берое изравни точки лидерите класирането
Снимка: НВЛ, Start-photo.bg

Волейболният шампион на България Хебър Пазарджик ще изиграе днес последното си домакинство от груповата фаза на Шампионската лига, като в своята зала "Васил Левски" "тигрите" посрещат германския отбор Берлин Ресайклинг Волейс.

Двубоят между българския и немския първенец е тази вечер от 19.00 часа, като волейболистите на Камило Плачи ще търсят реванш за поражението от същия този съперник в началото на месец ноември.

Тогава, на старта на груповата фаза Хебър отстъпи с 2:3 при визитата си в Германия, въпреки че "тигрите" водеха с 2:0.

Впоследствие отборът от Пазарджик загуби всяка една от следващите си три срещи и преди решителните два кръга заема последното четвърто място в групата с актив от 2 точки и без нито една победа, докато съставът на Берлин Ресайклинг Волейс е трети с 5 пункта и баланс от две победи и две поражения.

Така играчите на Хебър са задължени тази вечер да търсят победа, ако искат да запазят шансовете си за третото място в групата, което би могло да им осигури място в плейофите на Шампионската лига или поне участие във втория по сила европейски клубен турнир - Купата на CEV.

В същото време евентуален успех за Берлин Ресайклинг Волейс ще ги остави в борбата дори за първото място в тази група, което със сигурност ще означава класиране за четвъртфиналите в Шампионската лига.