Хебър приключи участието си в Шампионска лига с нова победа над Рьозеларе

хебър завръща обновената зала дербито цска
Снимка: ВК Хебър (Пазарджик)
19:58, 17.02.2022
Чете се за: 01:50 мин.

Хебър победи Рьозеларе с 3:0 (25:21, 26:24, 25:20) гейма в мач от 5-ия кръг на груповата фаза на волейболната Шампионска лига. Само 24 часа по-рано българският шампион надделя над същия опонент с 3:2 гейма в първия двубой между двата отбора, отново в зала "Васил Левски" в Пазарджик.

В първия гейм пазарджиклии изградиха комфортен аванс от шест точки след четири поредни успешни атаки, завършени от Единична блокада на Виктор Йосифов при резултат 15:9. Брадли Гънтър осигури геймбол за тима си, а атака в аут на Мерт Таммеару сложи точка на първия гейм.

Във втората част равенството се запази до самия край. Възпитаниците на Камило Плачи изпуснаха мачбол, но след две поредни точки на Якопо Масари Тодор Алексиев удвоиха аванса си в геймовете.

Гостите изградиха най-големия си аванс в заключителния трети гейм при 3:1. Равенството се запази до 19:19, но след четири поредни успешни разигравания, дело на Брадли Гънтър, Гьорги Гьоргиев и Пламен Шекерджиев "тигрите" заслужено се поздравиха с успеха.

Най-резултатен бе Брадли Гънтър от отбора на победителите с 19 точки.

Хебър завършва участието си в надпреварата на 2-рата позиция в група "А" с актив от 3 победи и 3 загуби. Рьозеларе има 2 успеха и 4 поражения, а лидер в подреждането е непобеденият отбор на Ястжембски.

Бюрото за контрол на СРС-та: Не е имало незаконни подслушвания през 2020 г.
Уникален документ за годишнината от смъртта на Дякона откриха в Държавния архив на Русе