Хетафе надви Реал Мадрид в първия мач в Ла Лига за годината

Реал Мадрид Карим Бензема
16:52, 02.01.2022

Хетафе победи Реал Мадрид с 1:0 в мач от 19-ия кръг на Ла Лига. Енес Юнал отбеляза победното попадение в двубоя.

Срещата започна по отличен начин за домакините, които откриха резултата на стадион "Колисеум Алфонсо Перес" още в 9-ата минута. Енес Юнал отправи първия точен удар в срещата, след като отне топката от краката на Едер Милитао и я изпрати във вратата на Тибо Куртоа.

Възпитаниците на Карло Анчелоти започнаха да играят по-атакуващо и в 18-ата минута удар на Лука Модрич срещна напречната греда.

След почивката гостите владееха инициативата, но не успяха да застрашат противниковата врата. В добавеното време на сблъсъка резервата Иско засече с глава центриране на Модрич от пряк свободен удар, но Давид Сориа спаси.

"Белият балет" не бе губил нито веднъж в последните 11 шампионатни срещи.

Въпреки загубата, Реал Мадрид заема лидерската позиция в класирането с актив от 46 точки. Хетафе е 16-и с 18 пункта.