ботев пловдив играе приятелска среща местния втородивизионен тим марица
Снимка: ПФК Ботев Пловдив
14:35, 05.11.2022
Чете се за: 02:42 мин.

Ботев Пловдив победи Ботев Враца с 6:0 в мач от 17-ия кръг на Първа лига. Елвис Ману изпъкна с хеттрик, а попадения добавиха още капитанът Виктор Генев, Антоан Бароан и Луис Суареш, който си отбеляза автогол.

Преди първия съдийски сигнал "канарчетата" наградиха бившия си футболист Димитър Младенов, който има 347 мача за клуба.

Домакинският натиск на "канарчетата" се отплати в 13-ата минута. Виктор Генев засече с глава центриране в наказателното поле на Рой Херман, за да открие резултата.

Само пет минути по-късно Мохамед Брахими изведе Елвис Ману в наказателното поле. Нападателят преодоля противников бранител и стреля плътно

След почивката два гола на домакините бяха отменени в рамките на шест минути. Попадение на Емануел Току бе отменено поради засада на Елвис Ману в хода на нападението. Гол на Елвис Ману пък не бе зачетен след нарушение на Дилън Мертенс.

Третото попадение за пловдивчани дойде в 58-ата минута. Елвис Ману засече с едно докосване успоредно на голлинията подаване по земя на Дилън Мертенс. След броени секунди Луис Суареш си отбеляза автогол в опит да пресече подаване на Елвис Ману.

Елвис Ману оформи своя хеттрик в 66-ата минута, след като завърши пробив в наказателното поле с изстрел в далечния ъгъл.

Антоан Бароан подпечата крайния резултат с удар по земя в далечния ъгъл от вътрешността на наказателното поле.

Победителите завършиха двубоя с 10 души след червен картон на Николай Минков за реплика към съдията.

Това бе последно шампионатно домакинство за "жълто-черните" за 2022 г.

Ботев Пловдив остава на 10-ата позиция в класирането с актив от 19 точки. Ботев Враца заема 12-ото място в подреждането с 14 пункта.

Потвърдено: Срещата ГЕРБ-ПП ще е във вторник в НС