Хеттрик на Холанд доближи Сити на две точки зад лидера Арсенал

17:50, 22.01.2023
Чете се за: 02:27 мин.
хеттрик холанд доближи сити две точки лидера арсенал

Отборът на Манчестър Сити постигна победа с 3:0 при домакинството си на Уулвърхемптън в двубой от 21-ия кръг на английската Висша лига.

„Гражданите“ откриха резултата на стадион „Етихад“ в 40-ата минута, когато Родриго Ернандес от центъра на терена пусна дълго диагонално центриране по десния фланг към Риад Марез, алжирецът нахлу в наказателното поле на „вълците“ и върна топката назад към Кевин Де Бройне, който от движение отправи фалцово центриране към втората греда, където Ерлинг Холанд се извиси във въздуха и с глава прати топката в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Жозе Са.

Сити удвои преднината си шест минути след началото на втората част. Нейтън Аке пусна извеждащо подаване по земя към Илкай Гюндоган отляво в наказателното поле на „оранжево-черните“. Капитанът на домакините бе фаулиран от бранителя Макс Килман и реферът Дейвид Куут посочи „бялата“ точка. С изпълнението на дузпата се нагърби голмайстора Холанд, пращайки топката в обратния долен десен ъгъл на вратаря Са.

Английският шампион направи преднината си в срещата класическа само три минути по-късно след група грешка на стража на гостите Са. В опит да изчисти топката, Са предостави топката на Рияд Марез, който напредна в наказателното поле и пусна успоредно подаване към Холанд, който без особено затруднение се разписа в опразнената врата, оформяйки своя хеттрик.

В класирането Манчестър Сити събра актив от 45 точки, на два пункта зад лидера Арсенал. Уулвърхемптън заема 17-ото място със 17 точки.